ZW-05-19-G-D-987-090
Part Number:
ZW-05-19-G-D-987-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.253" (6.426mm)
Length - Stack Height :
0.987" (25.070mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)