FW-05-03-F-D-267-087
Part Number:
FW-05-03-F-D-267-087
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.354" (8.992mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.267" (6.782mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)