HW-06-11-F-D-433-SM-A
Part Number:
HW-06-11-F-D-433-SM-A
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.432" (10.973mm)
Length - Stack Height :
0.433" (11.000mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)