TW-10-08-F-S-604-100
Part Number:
TW-10-08-F-S-604-100
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height :
0.604" (15.342mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)