ZW-10-20-T-D-360-385
Part Number:
ZW-10-20-T-D-360-385
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height :
0.360" (9.144mm)
Length - Tail :
0.385" (9.779mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)