ZW-10-09-S-S-350-124
Part Number:
ZW-10-09-S-S-350-124
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.256" (6.502mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.124" (3.150mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)