FW-05-03-G-D-210-065-P-TR
Part Number:
FW-05-03-G-D-210-065-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.275" (6.985mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.210" (5.334mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)