DW-16-12-F-S-715
Part Number:
DW-16-12-F-S-715
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height :
0.715" (18.161mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)