FW-06-05-F-D-511-157-TR
Part Number:
FW-06-05-F-D-511-157-TR
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.668" (16.967mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.511" (12.979mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)