TW-10-09-L-S-295-035
Part Number:
TW-10-09-L-S-295-035
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.295" (7.493mm)
Length - Tail :
0.035" (0.889mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)