JW-07-04-T-S-490-140
Part Number:
JW-07-04-T-S-490-140
Length - Overall Pin :
0.720" (18.300mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)