ZW-11-19-L-S-680-550
Part Number:
ZW-11-19-L-S-680-550
Description:
CONN BRD STACK .100" 11POS
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.680" (17.272mm)
Length - Tail :
0.550" (13.970mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)