TW-15-05-T-S-443-071
Part Number:
TW-15-05-T-S-443-071
Description:
CONN BRD STACK 2.00 15POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.443" (11.252mm)
Length - Tail :
0.071" (1.803mm)
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)