TW-13-12-T-S-745-170
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-13-12-T-S-745-170
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 13POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height :
0.745" (18.923mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)