FW-03-03-F-D-225-065-A
Part Number:
FW-03-03-F-D-225-065-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.290" (7.366mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)