TW-02-03-G-D-327-SM-A-004-TR
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-02-03-G-D-327-SM-A-004-TR
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.327" (8.306mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)