FW-06-01-F-D-410-160
Part Number:
FW-06-01-F-D-410-160
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.615" (15.621mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.410" (10.414mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)