TW-03-06-L-D-445-SM-A-TR
Part Number:
TW-03-06-L-D-445-SM-A-TR
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.300mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)