ZW-20-14-T-S-1250-090
Part Number:
ZW-20-14-T-S-1250-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
1.250" (31.750mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)