ZW-06-09-G-D-472-129
Part Number:
ZW-06-09-G-D-472-129
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
0.129" (3.277mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)