ZW-05-14-G-D-790-480
Part Number:
ZW-05-14-G-D-790-480
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.790" (20.066mm)
Length - Tail :
0.480" (12.192mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)