ZW-05-14-G-D-1100-164
Part Number:
ZW-05-14-G-D-1100-164
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height :
1.100" (27.940mm)
Length - Tail :
0.164" (4.166mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)