HDWM-06-58-S-S-370-SM
Part Number:
HDWM-06-58-S-S-370-SM
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
In Stock:
1
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.805" (20.447mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.370" (9.400mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)