FW-05-05-G-D-354-118
Part Number:
FW-05-05-G-D-354-118
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.472" (11.989mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.354" (8.992mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)