FW-04-05-F-D-530-140
Part Number:
FW-04-05-F-D-530-140
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.670" (17.018mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.462mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)