FW-04-05-F-D-251-297
Part Number:
FW-04-05-F-D-251-297
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.548" (13.919mm)
Length - Post (Mating) :
0.297" (7.544mm)
Length - Stack Height :
0.251" (6.375mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)