FW-05-03-F-D-290-100
Part Number:
FW-05-03-F-D-290-100
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.390" (9.906mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.290" (7.366mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)