TW-03-12-L-D-385-195-004
Part Number:
TW-03-12-L-D-385-195-004
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.530" (13.462mm)
Length - Stack Height :
0.385" (9.779mm)
Length - Tail :
0.195" (4.953mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)