TW-05-12-F-D-210-065
Part Number:
TW-05-12-F-D-210-065
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.835" (21.209mm)
Length - Stack Height :
0.210" (5.334mm)
Length - Tail :
0.065" (1.651mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)