ZW-05-13-G-D-500-620
Part Number:
ZW-05-13-G-D-500-620
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.620" (15.748mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)