HW-07-12-F-D-393-200
Part Number:
HW-07-12-F-D-393-200
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.437" (11.100mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
0.200" (5.080mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)