ZW-12-12-L-S-755-175
Part Number:
ZW-12-12-L-S-755-175
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.755" (19.177mm)
Length - Tail :
0.175" (4.445mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)