ZW-11-13-L-S-625-485
Part Number:
ZW-11-13-L-S-625-485
Description:
CONN BRD STACK .100" 11POS
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.485" (12.319mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)