ZW-09-14-T-D-590-630
Part Number:
ZW-09-14-T-D-590-630
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height :
0.590" (14.986mm)
Length - Tail :
0.630" (16.002mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)