ZW-05-12-G-D-323-354
Part Number:
ZW-05-12-G-D-323-354
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.353" (8.966mm)
Length - Stack Height :
0.323" (8.204mm)
Length - Tail :
0.354" (8.992mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)