TW-06-06-F-D-270-150
Part Number:
TW-06-06-F-D-270-150
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.253" (6.426mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)