TW-07-09-L-S-310-070-002
Part Number:
TW-07-09-L-S-310-070-002
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.076" (1.930mm)
Length - Stack Height :
0.310" (7.874mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)