FW-05-03-L-D-195-100-P-TR
Part Number:
FW-05-03-L-D-195-100-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.295" (7.493mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.195" (4.953mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)