HDWM-06-54-G-S-333-SM
Part Number:
HDWM-06-54-G-S-333-SM
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.618" (15.697mm)
Length - Post (Mating) :
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height :
0.333" (8.458mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)