ZW-10-09-T-D-358-125-LL
Part Number:
ZW-10-09-T-D-358-125-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.247" (6.274mm)
Length - Stack Height :
0.358" (9.093mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)