ZW-09-13-G-S-490-110
Part Number:
ZW-09-13-G-S-490-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.630" (16.002mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)