FW-06-05-F-D-375-165
Part Number:
FW-06-05-F-D-375-165
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.540" (13.716mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)