FW-06-05-F-D-285-153
Part Number:
FW-06-05-F-D-285-153
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.438" (11.125mm)
Length - Post (Mating) :
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height :
0.285" (7.239mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)