FW-06-05-F-D-460-120
Part Number:
FW-06-05-F-D-460-120
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.580" (14.732mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.460" (11.684mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)