HW-10-09-T-D-527-SM-TR
Part Number:
HW-10-09-T-D-527-SM-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.527" (13.386mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)