HDWM-08-53-S-S-280-SM
Part Number:
HDWM-08-53-S-S-280-SM
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.515" (13.081mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
0.280" (7.112mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)