TW-05-07-T-D-550-SM-A-P
Part Number:
TW-05-07-T-D-550-SM-A-P
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.201" (5.105mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)