FW-05-03-G-D-225-150
Part Number:
FW-05-03-G-D-225-150
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.375" (9.525mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)