FW-05-03-G-D-288-075
Part Number:
FW-05-03-G-D-288-075
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.363" (9.220mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.288" (7.315mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)