HDWM-06-54-G-S-315-SM
Part Number:
HDWM-06-54-G-S-315-SM
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.600" (15.240mm)
Length - Post (Mating) :
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)